Cuma - Cumartesi: 09:00-17:00 | Pazar: Tatil

Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

SATICI
Cup N Cake Mine Girginer Butik Pasta Atölyesi -  www.cupncake.com.tr
ADRES : Murat Reis Mahallesi 255 Sokak No:5/A Konak İzmir
TEL : 0232 232 35 00
FAX : 0555 017 35 00
E-MAIL : [email protected]

ALICI
www.cupncake.com.tr sitesinde sipariş veren ve sipariş numarasına sahip olan kişi alıcı olarak anılacaktır. Sipariş sırasında vermiş olduğu iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2 - SÖZLEŞMENİN KONUSU
İşbu sözleşme 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve yürürlükteki Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.
ALICI, satışa konu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatları, ödeme şekli, teslimat koşulları, söz konusu ürünler ile ilgili tüm ön bilgiler, cayma hakkı ve iade koşulları konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünleri sipariş ettiğini işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

MADDE 3 - ÜRÜN / TESLİMAT BİLGİLERİ
www.cupncake.com.tr e-ticaret sitesinden elektronik ortamda satın aldığı ürün ya da ürünlerin cinsi veya türü, miktarı, marka veya modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri ve kargo ücreti alışveriş öncesi düzenlediği formlarda ve sipariş ayrıntılarında görüldüğü gibidir.

MADDE 4 - SATICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
4.1. Satıcı, 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca sözleşmede kendisine yüklenen edimleri mücbir haller dışında eksiksiz yerine getirmeyi kabul ve taahhüt eder.
4.2. Yazılımsal veya sistemsel hatalardan kaynaklanan fiyat yanlışlıklarından hiçbir şekilde sorumlu olmayıp, gerektiğinde alıcıya e-mail veya telefon yolu ile haber vererek siparişi iptal edip alıcıya bedel iadesi yapma hakkına sahiptir.
4.3. Satıcı, sipariş bedelinin ödemesini alamadığı ve gerekli gördüğü diğer mücbir hallerde siparişi iptal etme hakkına sahiptir.

MADDE 5 - ALICININ HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ
5.1. www.cupncake.com.tr sitesi üzerinden sipariş veren ve sipariş numarasına sahip olan alıcı tüm sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılır.
5.2. Alıcının ürünü iade etmek istemesi, bu sözleşme içerisindeki Cayma Hakkı maddesi dışında, mücbir sebepler varsa yasal mevzuatlar çerçevesinde satıcının tasarrufundadır.
5.3. Olası iade durumlarında alıcı ürünü iade ederken, ürün ambalajına zarar vermemiş olmayı, ürünü kullanmamış olmayı ve ürün ambalajını açmamış olmayı kabul ve taahüt eder.

MADDE 6 - CAYMA HAKKI
Alıcı, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilmek üzere yola çıkarılana dek cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya telefon ile bildirimde bulunulması şarttır. Bu talebin ürün yola çıkarılmadan ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir.

MADDE 7 - YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

MADDE 8 - SÖZLEŞMENİN KABULÜ
ALICI bu sözleşme'de ve ayrılmaz parçasını oluşturan sipariş-sözleşme ön bilgilendirme formunda yazılı tüm koşulları ve açıklamaları okuduğunu, satışa konu Ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu Ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda önceden bilgi sahibi olduğunu, ön bilgileri www.cupncake.com.tr adresinde elektronik ortamda görmesinin ve teyidinin yanısıra sisteme kayıtlı olan elektronik postasına gönderildiğini, böylece tüm bunlara elektronik ortamda teyid-onay vererek ürünü sipariş ve işbu sözleşme hükümlerini kabul ettiğini beyan eder.